Jak działa błonnik witalny?

blonnikwitalnydzialanieBłonnik witalny ma ogromny wpływ na ludzki organizm – nie tylko ogranicza wchłanianie cukrów oraz tłuszczu, ale wspomaga również cały układ trawienny, wspiera perystaltykę jelit, a także ma znaczący wpływ na detoksykację organizmu, czyli usuwanie z niego zbędnych produktów przemiany materii, złogów oraz toksyn. Każda odmiana błonnika, znajdująca się w błonniku witalnym działa inaczej – oddziałuje na inny układ czy narząd. Aby dowiedzieć się jak działa całość, należy dokładnie zapoznać się ze składem wybranego przez nas suplementu.

Niemal w każdym błonniku witalnym znajduje się: babka płesznik, babka jajowata bądź len. Nie ma suplementu, który nie zawierałby nasion jednej z tych trzech roślin. Surowce wchodzące w skład błonnika witalnego zawierają specjalne śluzy roślinne, które uaktywniają się po w chwili zestawienia ich z płynami bądź substancjami o płynnej lub lepkiej konsystencji. Wbrew powszechnej opinii, śluzy te nie wchłaniają się do przewodu pokarmowego – to właśnie one odpowiadają za detoksykację organizmu. Warto dodać również, iż cechują się łagodnym działaniem przeczyszczającym. Składniki zawarte w każdym z wymienionych nasion niwelują zaparcia, a także pozwalają raz na zawsze pozbyć się problemów tzn. syndromu jelita wrażliwego. Błonnik, a także witaminy i minerały w nim zawarte zwiększają częstotliwość wypróżnień, a także skutecznie hamują wzdęcia. Błonnik witalny szczególnie zalecany jest osobom cierpiącym na zapalenie wyrostka robaczkowego – nie tylko leczy, ale również zapobiega ponownym stanom zapalnym. Dodatkowo, skutecznie leczy i zapobiega większości chorób i dolegliwości układu pokarmowego – zaparciom, hemoroidom, nowotworom jelita grubego etc.

Składniki zawarte w błonniku witalnym wpływają bezpośrednio na pracę hormonów odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Suplement ten jest nieoceniony w przypadku diabetyków, którzy zmuszeni są do dbania o odpowiednią gospodarkę insulinową przy cukrzycy. Błonnik stabilizuje bowiem poziom glukozy we krwi. Warto wspomnieć, iż jego zdolność do wiązania jonów sodu, pośrednio przyczynia się do obniżenia ciśnienia we krwi.

Błonnik witalny zalecany jest osobom, które walczą z otyłością bądź nadwagą, a także wszystkim tym, którzy po prostu dbają o linię. Zawarte w nim składniki znacząco przyspieszają proces przemiany materii, zapobiegają wchłanianiu się tłuszczy i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej organizmu, zmniejszają uczucie zwykłego głodu, zwiększając jednocześnie uczucie sytości, a także pozwalają ograniczyć niepohamowane, a zarazem niekontrolowane napady jedzenia. Co więcej, zmniejszają wchłanianie złego cholesterolu we krwi, podwyższając jednocześnie poziom dobrego cholesterolu – HDL.

Nie da się ukryć, że błonnik witalny jest nieoceniony przede wszystkim przy wspomaganiu pracy przewodu pokarmowego. Substancje w nim zawarte mają zdolność do wiązania nadmiaru kwasu solnego w żołądku, dzięki czemu niwelują problemy z nadkwaśnością oraz refluksami żołądkowo-przełykowymi, a także zdolność do wiązania wody, co zapobiega odwodnieniu mas kałowych, które prowadzi do rozwolnienia.

cta-blonnik