Jaki błonnik wybrać?

jakiblonnikwitalnywybracWybór błonnika nie jest rzeczą prostą. Poszukując odpowiedniego produktu w internecie możemy trafić na kilkadziesiąt różnych specyfików. Mimo że każdy z nich posiada niemal taki sam skład, różnice w ich działaniu są ogromne. To, co najważniejsze to to, że błonnik powinien być naturalny. Dla wielu może wydawać się to oczywiste, ale znajdziemy w sklepie produkty, które zostały stworzone w oparciu o chemiczne, niezdrowe składniki np. konserwanty oraz polepszacze smaku. W przypadku poszukiwania błonnika pod żadnym pozorem nie powinniśmy patrzeć na cenę. Wiadome jest, że produkty stworzone w całości na bazie naturalnych składników będą droższe. Czym bogatszy skład, tym więcej zapłacimy za specyfik. Kilkadziesiąt złotych może wydawać się przesadzoną ceną jak za rzecz tego typu, jednakże pomyślmy o tym, jako o inwestycji we własne zdrowie, życie, a nawet przyszłość. Pozytywne działanie błonnika jest niemal nieograniczone. Jedynie produkt z wysokiej półki, który cechuje się maksymalną jakością, jest w stanie zagwarantować nam efekty, jakie chcemy.

Oczywiście, nikt nie powiedział, że musimy od razu decydować się na suplement diety. Istnieje wiele produktów, które zawierają w sobie błonnik. Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że dzienne zapotrzebowanie na błonnik wynosi aż 18 gram, uzyskanie takiej ilości z codziennych dań może stanowić poważny problem. Ci, którzy nie mają czasu na kilkugodzinne gotowanie powinni rozejrzeć się za odpowiednim specyfikiem. Szukany przez nas suplement musi zawierać ziarna babki płesznik bądź babki jajowatej. Rośliny te stanowią potężne źródło błonnika. Ci, którzy dbają o linie na pewno zauważyli, że znajdują się ona w składzie wielu tabletek na odchudzanie. Oprócz błonnika zawierają one szereg innych mikro- i makroskładników oraz witamin, które bez wątpienia sprawdzą się w codziennym funkcjonowaniu.

Gdzie szukać suplementu z dużą zawartością błonnika oraz z babką płesznik lub babką jajowatą w składzie? Niestety, produkty dostępne w aptekach czy drogeriach są ubogie w błonnik. Mimo że tanie, zawierają szkodliwe substancje, albo niewielkie stężenie mikro- i makroelementów. Najlepsze preparaty znajdziemy w internecie. Konsumenci zgodnie uznali, że najlepszym produktem zawierającym błonnik jest obecnie Fibre Select.

Fibre Select cieszy się pozytywną opinią nie tylko konsumentów, ale również lekarzy i dietetyków. Produkt ten jest całkowicie naturalny – nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. To jednak nie jedyna jego zaleta. W porównaniu do innych suplementów, zawiera nie tylko wspomnianą już babkę jajowatą, ale również mikronizowany błonnik jabłkowy i błonnik lniany, oligofruktozę z korzenia cykorii, a także inulinę oraz gumę guar. Można powiedzieć, że jest to prawdziwa bomba błonnikowa – dzienna dawka dostarcza aż 10 g błonnika. Oznacza to, że aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na błonnik wystarczy nam Fibre Select i 8 g błonnika z dowolnych produktów spożywczych.

Fibre Select, tak jak niemal każdy błonnik, dostępny jest w postaci proszku do rozpuszczania. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj jego opakowanie. Podczas gdy inne suplementy sprzedawane są w niewielkich saszetkach, opakowanie Fibre Select ma aż 450 g. Całość jest niezwykle wydajna i starczy nam na znacznie dłużej, aniżeli inne specyfiki. Więcej o produkcie można przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

Każdy zakup błonnika witalnego powinien być przemyślany. Naturalny produkt nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jeżeli zdecydujemy się na suplement tańszy, musimy liczyć się z tym, że spowoduje on znacznie więcej złego, aniżeli dobrego. Błonnik jest taką rzeczą, na którą bez wątpienia nie powinniśmy oszczędzać. Jego regularne spożywanie przynosi efekty, które utrzymują się przez wiele długich lat.

cta-blonnik